opustitOpustit

Kronika

01.06.2012

Dnešní schůzka oddílu byla schůzkou poslední. Niky s dětmi sundala výzdobu v klubovně, rozdaly se všechny výtvory, které si zde děti za celý rok vyrobily a poté si pro ně připravila malou anketu. Dávala jim nějaké otázky, také děti se ptaly a proběhla malá diskuze, ze které vyplynulo, mimo jiné:
- nejoblíbenější vedoucí je Niky :-)
- nejméně oblíbeným vedoucím je "doktor" :-(
- co dětem nejvíce vadí nebo je mrzí, je právě vyrušování a nekázeň chybějících kluků, kteří nepřišli (Musilovi a Ryglovi)
(Sami vedoucí už se touto problematikou kázně a neslušného chování zabývali a budou zabývat, protože téměř všech 9 dětí, až na Káťu, jede na tábor, a tam už žádná nekázeň nepřichází v úvahu!!!)
- dále děti nejvíce baví chodit do sokolovny a hrát vybiku
- také by do budoucna rádi více chodily ven a hrály hry, což bohužel kvůli neúčasti více vedoucích nelze, stejně tak, když tam ti kluci zlobí a ignorují vedoucí, tak to také není možné
Poté si s dětmi zahráli vedoucí (přišel i Pepa) hru "inzeráty" a "elektriku" a pak šli všichni domů.

Doufám, že se uvidíme v novém školním roce a přejeme vám všem pěkné prázdniny!!!

LENI

25.05.2012

Poslední devátá schůzka oddílu v sokolovně. Přítomny byly všechny děti, s kterými si Niky a Káťa hrály vybíjenou. Pak šli všichni ven, kde hráli na schovávanou. Bylo poměrně pěkně, takže to šlo a využilo se toho, ale také bylo brzy chladno, a tak šli ještě přece jen dovnitř, kde opět hráli vybiku.

Příští schůzka 1.6. by měla být schůzkou poslední tohoto školního roku a to v klubovně oddílu.

LENI

18.05.2012

Dnešní schůzka oddílu probíhala v klubovně a na louce nad klubovnou. V klubovně vedoucí s dětmi procházeli společenské hry, které tam máme. Takový malý úklid před prázdninami a také jsme chtěli vědět, co by si případně děti přály mít v klubovně, které hry je baví, co se jim líbí apod.
Jelikož bylo hezky, šli pak všichni hrát na louku vybíjenou. Až se všichni vyřádili a dostatečně unavili, šlo se zase do klubovny, kde si děti hrály libovonou hru a vedoucí ještě hry procházeli a uklízeli.

LENI

PS: Na oddíl přišla i kamarádka našich členek, Janča Javůrková, která by na oddíl ráda chodila od příštího školního roku.

11.05.2012

Děti si hrály různé hry dle vlastního výběru v klubovně, ale bohužel se nám nějak rozdivočely a začaly opět hodně zlobit. Proto se příští schůzku opět sejdeme v klubovně a nejspíše "za trest" přebereme všechny hry, jestli jim nic nechybí. Také si uděláme malou anketu, jaké hry děti zajímají, co je baví a co například za hru v klubovně postrádají.

LENI

04.05.2012

Osmá schůzka oddílu v sokolovně. Celkem se do sokolovny podíváme ještě dvakrát tento školní rok.

Vedoucí čekali, jestli se náhodou nesejdou všechny děti a také, že ano. Takže prvně všichni venku hráli asi tak půl hodiny schovku, a pak se všichni přesunuli do tělocvičny. Tam hráli především vybiku.

Příští schůzka oddílu bude v klubovně. Dle počasí se půjde ven či nikoli.

Také chceme stihnou s dětmi projít všechny společenské hry, co máme v klubovně. Jak kontrolu před prázdninami, zda máme vše ke všem hrám, tak jestli nemají nápad na koupi nějaké nové hry, kterou by rádi v klubovně měli.
No a také musíme jít s oddílem vysbírat nepořádek kolem jedné silnice z Luk.

LENI

27.04.2012

Tento den bylo pěkně, a tak byl oddíl úplně nahoře na louce nad klubovnou a děti hrály všelijaké hry. Většinou v týmech "Černý - bílý", "čísla", "flašku" ...atd. Niky hry bodovala a vítězné družstvo odměnila bonbóny. Děti si pak také zahrály vybíjenou, ale nebylo pole, tak se hned unavily.

Příště jdeme do sokolovny.

LENI

20.04.2012

Sedmá schůzka oddílu v sokolovně.
Prvně všichni pomáhali jednomu pánovi vynosit krabice se zbožím, které se zde předtím prodávalo. Trvalo to asi 15 minut, plus ještě srovnat a uklidit židle a stoly. Děti dostaly za odměnu prospisku.
Poté se skoro celé 2 hodiny hrála vybíjená. Děti, které zde tentokrát byly, byly moc hodné a vše proběhlo bez problémů. Chválíme!!!

LENI

13.04.2012

Dneska se hrály hry v klubovně oddílu podle vlastní volby. Nechyběl samozřejmě stolní fotbálek.
Děti byly tentokrát hodné. Třeba to zlobení bylo špatným počasím. Uvidíme, jak to bude dál ;-)Každopádně děti vedoucí, Katka i Niky, za chování chválily.

Příští schůzka je v sokolovně.

LENI

06.04.2012 - ZRUŠENA

Děti mají velikonoční prázdniny!!!:-)

30.03.2012

Dnes děti malovaly velikonoční vajíčka. Vzhledem k tomu, že Velikonoce jsou skoro za dveřmi a v pátek 6. 4. schůzka nebude, protože mají děti velikonoční prázdniny, tak si tento svátek a tradice připomněly již dnes.
Po výrobě krásných vajíček si všichni zahráli hru "Město, jméno, rostlina, zvíře a věc", ve které zvítězili:
1. místo Lea - odměna tužka s beruškou
2. místo Katka - odměna poznámkový bloček
3. místo Štěpán - odměna svinovací metr
Pak se hrála hra "Kdo, kdy, kde, s kým, co se dělá...", kdy se postupně tajně píše na papírky. Dětem se hra moc líbila. Dnes byly i všechny děti klidé narozdíl od minulých schůzek, takže je chválíme.

Příští schůzka je tedy až v pátek 13. 4. a ještě emaily upřesníme, zda v klubovně nebo v sokolovně.

LENI

23.03.2012

Dnes se oddíl sešel v loucké sokolovně. Již šestá schůzka v sokolovně. Dětí byla polovina a z vedoucích se tu vystřídalo dnes zrovna několik: Niky, Pepa, Pavel, "doktor", Vojta Kříž.
Hrál se hlavně fotbal, holky vs. kluci. Kde samozřejmě zvítězila děvčata:-). Pak se hrála i vybika a nakonec ještě nějaké míčové hry: "na jelena", "koťata" atd.

LENI

16.03.2012

Dnes bylo opravdu krásně, a tak vedoucí vzali děti na vycházku ven. Šlo se po cyklostezce až k pile a zase zpět.
Poté si v klubovně děti ještě hrály společenské hry dle vlastního výběru.

Je ale veliká škoda, že tak pěkné odpoledne kazilo chování dětí. Především tedy chlapců - Musilů a Ryglů, kteří hodně neposlouchají, nemají respekt vedoucích a hodně se před ostatními předvání. Nejen, že kazí krásné odpoledne ostatním dětem, ale i vedoucím a sobě. Měli by se nad sebou zamyslet!!!

LENI

09.03.2012

Pátá schůzka v loucké sokolovně:-)! S dětmi vedoucí opět hráli různé tradiční hry: vybiku, fotbal, "na jelena" atd.
Zpestřením byla hra "Černý - bílý". Kdy se děti rozdělily na dvě skupiny a jedna chytala druhou a rozdávali se tím tak body.

Bohužel po minulé pochvale, kdy se děti chovaly pěkně, dnes docela zlobily:-(

Příští schůzka je v klubovně!!!
23. 3. je schůzka v sokolovně.

LENI

02.03.2012 - ZRUŠENA

Děti mají jarní prázdniny!!!:-)

24.02.2012

Dnes vzali vedoucí děti ven na hodinku na vycházku a na prolézačky. Bohužel je škoda, že kluci (Musilovi a Ryglovi) stále zlobí, ať je náplní činnosti cokoli.
Poté byli všichni v klubovně, kde hráli různé hry a to i v různých skupinkách. kluci Musilovi a Ryglovi hráli různé hry dle svých pravidel. Další skupinkou byly holky a Štěpán, kteří hráli poker a poslední skupinkou byli dva vedoucí, Niky a Pavel, a Matyáš, kteří hráli "Věž", "Černého Petra", "Pyramidy Ramssese II.".
Na konci schůzky se hrály hry s tleskáním jako již na předešlé jedné schůzce.

Příští schůzka není, děti mají JARNÍ PRÁZDNINY!!!

LENI

17.02.2012

Další schůzka v sokolovně. Již čtvrtá:-) Začalo se rozcvičkou, a pak děti hrály vybiku, také fotbal. Dále hrály na prince a princezny a dobývaly hrad (teda sokolovnu;-)). Také si zahrály ještě ping-pong a "na jelena".

Děti byly poměrně hodné a docela se zapojovaly do všech her.

LENI

10.02.2012

Dnes děti s vedoucími vyráběly valentýnská srdce. Obrázky pak nalepily na zeď. Dále děti malovaly libovolný obrázek a hrály turnaj ve stolním fotbálku.
Poté pak všichni hráli karty a také různé hry na paměť, čímž si ji procvičovali na poznávání rostlin a zvířat. Poznávačku vedoucí vyhodnotili a z dětí vyhrál Matyáš.

Příští schůzka bude v sokolovně od 16:00.

LENI

03.02.2012

Další, v pořadí již třetí, schůzka v loucké sokolovně. Děti měly tento den pololetní prázdniny, ale na žádost dětí vedoucí Káťa a Niky schůzku uskutečnily. Je tedy trochu mrzuté, že přišly jen 3 děti.
Prvně vedoucí dětem postavily opičí dráhu, kterou děti běžely 4krát v jednom směru, a pak 4krát v druhém. Počítaly jim trestné body za špatné splnění úkolu a odčítaly, když někoho někdo předběhl.
Následovala krátká rozcvička a vybíjená všichni proti všem. Nakonec se hrál fotbal. Káťa, Janča a Lea proti Niky se Štěpánem.
Pak zbyla ještě chvíle času, a tak se hrálo "na jelena".

LENI

27.01.2012

Dnešní schůzka byla v duchu tvořivé činnosti a také dovedností. Prvně jsme s Niky dětem daly různé časopisy, aby si vybraly obrázek nebo obrázky a udělaly z nich koláž. Někdo si vybral postavy, jiný auta a další třeba ryby.

Další úkol byl, aby si vybraly jeden obrázek, a pak ho nějak ustřihly. Nejlépe jeho půlku a snažily se chybějící půlku dokreslit. Holkám se samozřejmě vedlo velmi dobře a udělaly moc hezké obrázky. Kluci oproti tomu ale hodně zlobili, nebavilo je to. Ale když jsme se ptali, co by chtěli dělat, tak nic neřekli.

Proto jsme od tvořivosti upustily a zkusily jsme "mozkové závity" a zahrály si s dětmi hru "Město, jméno, rostlina,věc a zvíře". Říkání abecedy, a pak psaní slov do všech těchto katagorií začínající právě na dané písmeno. Bohužel jsme ani tímto chlapce tolik nezískali, i přesto, že nám na chvíli přišli pomoci kluci - Pavel, "Doktor", Honza Free a Pepa.

Zkusili jsme tedy další hru. Tentokrát na pamatování, "Teta z Ameriky" se prý jmenuje. Jeden řekne nějaké slovo. Soused po levé ruce jeho slovo zapakuje a přidá své a tak dále. Kdo se splete vypadává. Čtyři kluky to opět nebavilo, což byla škoda, protože ostatním to šlo velmi dobře. Takže ostatní pokračovali v této hře, a pak ještě v "Tleskání". Kdy se tleská a říká se své jméno, a pak jméno dalšího. Ten řekne své a zase někoho jiného. Opět, kdo se spletl, tak vypadl. Hrálo se na zvířata, jména osobností či barvy.

Myslím, že to byla poměrně povedená schůzka. Dělo se hodně věcí a byly různé činnosti, ale bohužel to někteří trochu kazili svým chováním. Příště to bude snad lepší.

Příště je den volna na pololetní prázdniny, ale i tak se děti s Niky domluvily, že půjdou do tělocvičny. Držím Niky palce, aby je tam zvládla a všichni si užili spoustu legrace.

LENI

20.01.2012

Dneska si s dětmi vedoucí konečně mohli užít pořádné zimní radovánky. Za celou dosavadní zimu to nikdy pořádně nevyšlo. Nebylo počasí, nebyl sníh, takže využili počasí a šli na zimní vycházku.
Šli se podívat na vlek, který se také v tomto týdnu poprvé spustil. Zahráli si koulovanou a také si popovídali o vleku. Povídali si o všem, co o něm věděli.
Když se vrátili do klubovny, tak dali vedoucí dětem tatranky na posilněnou a pití. Poté, aby se děti ještě trochu zahřály, tak zůstali všichni v klubovně a četli si "Kačery", hráli fotbálek nebo si vyprávěli vtipy. Nejvíce jich znal asi Štěpík.
Příště se mělo jít do sokolovny, ale je tam obsazeno, a tak se půjde jindy.
Příště tedy zase v 16:00 v klubovně oddílu.

LENI

13.01.2012

Již druhá schůzka v loucké sokolovně. Oddíl se sešel v počtu 7 dětí a 4 dospělých - Káťa, Niky, Pavel a přišel jim pomoci i náš bývalý vedoucí Honzík "Free".
Prvně si všichni zahráli vybíjenou. Pak vedoucí vymysleli různé štafety. Následovala známá a oblíbená hra "na jelena" a nakonec fotbálek.
Dětem se to opět moc líbilo. Myslím, že se dostatečně vyřádily.
Příště zase v klubovně oddílu v 16:00.

LENI

06.01.2012

První schůzka v novém roce 2012. Sešla se většina dětí a to nás velice potěšilo. Děti měly prvně za úkol namalovat, co dostaly pod stromeček.
Pak s nimi vedoucí hráli "Soud", což je jedna taková jakože hra z loňského letního tábora. Děti jsou obžalované z různých přestupků, například, že spálily vánoční stromeček, navěsily na stromeček neladící ozdoby apod. Aby se děti vyhnuly odsouzení, tak jejich trest po vtipném přelíčení byl třeba dřepovat či klikovat apod.
Poté se vedoucí ptali dětí, jaké zvyky k Vánocům znají, svátky atd. Jako kvíz a ten se poté vyhodnotil a děti byly odměněny.
A tím schůzka skončila, protože od 18:00 v klubovně byla výroční schůze tábora a bylo třeba připravit klubovnu, a tak děti v 17:30 šly domů.

Příště jdeme do sokolovny!:-)

LENI

23.12.2011 - ZRUŠENA

Touto dobou už mají všichni v hlavě jen Vánoce. Děti očekávají příchod Ježíška a rodiče mají různé přípravy apod. Proto tento pátek schůzka oddílu nebude.

Všem přejeme krásné Vánoce, bohatého Ježíška a těšíme se na vás v novém roce 2012.

LENI

16.12.2011

Dnes se oddíl sešel jen v dívčím složení. Kluci si prý mysleli, že oddíl není. Zajímavé:-(
Holky hrály prvně stolní fotbálek. Poté vyrobily i s vedoucími papírový řetěz, který teď visí v klubovně od lustru k lustru. Pak rozkrojovaly jablíčka a hledaly hvězdičku. Jablíčka následně i okrájely a snědly. :)
Dále házely botou, jakožto další vánoční tradice a nakonec se povídaly o Vánocích. Jaké kdo dělá zvyky, proč jsou Vánoce atd...

Další schůzka je až po Vánocích a Novém roce v pátek 6. 1. 2012 v klubovně oddílu v 16:00.

Krásné svátky!!!

LENI

09.12.2011 - ZRUŠENA

Tento den pořádáme akci za zdravotním střediskem "Vypouštění balónků s přáním Ježíškovi". Akce začíná ve 14:30 a bude trval minimálně do 15:45. Všechny děti a rodiče jsou srdečně zváni.

Navíc, tento den mají děti z MŠ a ZŠ vystoupení v kině, je zde vánoční program, a z těchto důvodů schůzku oddílu rušíme.

LENI

Dodatek: Ráda bych pochválila níže uvedené členy oddílu, kteří na akci přišli:
Jana Čápová
Leona Dobrovolná
Kateřina Hosová
Filip Musil
Honza Musil

02.12.2011

Dnes byly děti na schůzce poprvé v sokolovně. Přišly všechny děti, kromě Katky, a tak účast byla více méně 100%. Všechny děti tedy vědí, jak to bude příště zase probíhat.
Pro začátek bylo rozběhání. Pak byly různé úkoly jako skákat po jedné noze, skákat žabáky, dělat pejska apod.
Vybíjená, která následovala, děti opravdu moc bavila. Dál se hrála honěná a také si děti zkusily štafety. Hrálo se i "na jelena" a ke konci schůzky byla opět oblíbená vybíjená.
Děti měly mezi všemi těmi hrami asi 2 pauzičky, aby z té velké aktivity nebyly moc uhoněné. Určitě se děti hodně "vyblbly".
Příští schůzka není, protože pořádáme akci "Vypouštění balónků s přáním Ježíškovi" a také je vystoupení dětí MŠ a ZŠ v kině.
Další je tady 16. 12. a bude to i letošní poslední schůzka, kde si děti oživí, nějaké vánoční tradice. Děti si mohou i zabalit dárečky, pokud budou chtít.
A v novém roce se uvidíme 6. 1. v 16:00 v klubovně oddílu.

LENI

25.11.2011 - ZRUŠENA

25. 11. v 17:00 je na náměstí u muzea "Slavnostní rozsvícení vánočního stromečku" s programem, takže děti budou zde na akci.
2. 12. bude schůzka poprvé v sokolovně.

LENI

18.11.2011

Vedoucí šli s dětmi ven na prolejzačky. Asi po 45 minutách se vrátili do klubovny, aby se zahřáli a hráli různé karty. Fotbálek si tentokrát zahrála děvčata.

Příště se mělo jít do sokolovny, ale jelikož je "Slavnostní rozsvícení stromečku", tak se schůzka oddílu ruší, protože děti půjdou ke stromečku.
Sokolovna bude tedy 2. 12.

LENI

11.11.2011

Dnešní schůzka byla o půl hodinky zkrácena, protože od 18:00 zde byla schůze II. běhu tábora.

Venku opět nebylo počasí na nějaké velké vycházky, a tak se dnes pokračovalo v hraní různých her. Děvčata a Štěpán hráli kvarteto, "Prší" a "Černého Petra". Kluci hráli turnaj ve fotbálku. Poté hráli opět "Elfenland", u kterého si říkali vtipy, a pak ještě hráli "Věž" a "Šikmou věž.

LENI

04.11.2011

Počasí nebylo úplně ideální na procházku nebo nějaké hry venku, tudíž jsme zůstali s dětmi v klubovně a hráli s nimi různé hry a soutěže.

PODVEČER PLNÝ HER
Janička přišla nejdřív, a tak mi pomohla s podzimní výzdobou klubovny. Dávaly jsme vylisované listy na záclony. Pak přišla i Niky a pomáhala nám s další výzdobou a to, pověšením výtvorů dětí z minulé schůzky. Postupně pak ještě přišli 2 vedoucí, Pavel s "doktorem", a 5 kluků - Štěpán, Ondra, Honza, Matouš a Filip.

Začali jsme hrou "Městečko Palermo", které se ujala Niky. S klukama jsme se dohodli, že budeme hrát různé hry, z kterých budou děti získávat body, a poté je podle umístění odměníme sladkou odměnou. Dál jsme tedy pokračovali pexesem, které hrály děti se mnou.
Dalším kolem soutěží bylo "Prší" a skládání puzzle na čas. Pavel hlídal a stopal kluky, co skládali puzzle, já hlídala jednu dvojici s kartami a Niky druhou. "Doktor" zatím hledal nějakou další hru, nejlépe úplně novou.
A podařilo se! Poslední hrou, kde děti získávaly body do soutěže o sladké odměny, byla hra "Vidličky a nože". Na vysvětlování hry to je trochu složité, jak jsme se přesvědčili a navíc děti trochu zlobily, ale zvládli jsme to všichni:-)

1.Štěpík 17b. Snickers
2.Matouš 12b. perník
3.Filip 11b. sušenka Horalka
4.Janča 10b. lízátko
5.Honza 8b. lízátko
6.Ondra 5b. lízátko

Po odměnění vítězů si děti hrály s čím chtěly. Většina hrála Elfenland, Niky a já "Věž", kluci se spolu bavili. Děti jsme okolo šesté pustily domů, protože tu byla schůze vedení.

LENI

28.10.2011 - ZRUŠENA

Tento den byl státní svátek a navíc i podzimní prázdniny, a tak jsme schůzku oddílu zrušili.

Na podzimní prázdniny jsme dětem, nejen dětem z oddílu, připravili "Soutěž o nejhezčí podzimní fotografii". Uvidíme, zda se děti zúčastní.

LENI

21.10.2011

Tento pátek jsme měli teprve druhou schůzku oddílu. Minulý pátek jsme měli akci, na kterou však přišly i všechny děti z oddílu, takže by se dalo i říct, že oddíl "proběhl". :-)

V 16:15 všichni vyrazili na podzimní vycházku do "Slepičáku" na listí. Dnes byla totiž v plánu vycházka, posbírat si po cestě listí, abychom pak mohli vytvořit nějaký pěkný obrázek právě pomocí listí.
Na vycházce si i vedoucí povídaly s dětmi o podzimu, o jeho barvách apod.
Do klubovny se vraceli okolo hřbitova a v 17:05 už byli všichni v plné práci. Dokonce se i vyhodnocovaly nejhezčí výtvory, kde zvítězila všechny děvčata:
Leonka
Janča
Káťa
Dívky byly za své výtvory pochváleny, stejně jako ostatní. Moc se to všem povedlo, ale dívky ještě navíc byly odměněny sladkou odměnou - lízátkem:-)

Do konce schůzky zbývalo ještě pár minut, a tak si děti libovolně hrály nebo si povídaly.

Příště jsou podzimní prázdniny, takže oddíl mít schůzku nebude. Následující schůzka bude tedy v pátek 4. 11. v 16:00. A co budeme dělat? Nechme se překvapit:-)

LENI
PS: Informace o schůzce podaly a fotečky udělaly Káťa s Niky. Díky moc, holky;-)

14.10.2011 - ZRUŠENA

Tento pátek jsme pořádali akci na měsíc říjen "Noční hra aneb Podvečerní cesta za dobrodružstvím", která probíhala od 18:00 do 20:00, proto oddíl schůzku neměl. Ale všechny děti z oddílu se akce zúčastnily. Dokonce se i někteří umístili na prvních místech. Soutěžilo celkem 45 dětí a ty jsme rozdělily do kategorií dívky a chlapci. Vyhlásili jsme tak celkem 10 míst, prvních pět z každé kategorie.

DÍVKY
Jana Čápová 2. místo
Leona Dobrovolná 5. místo
Kateřina Hosová 10. místo

CHLAPCI
Štěpán Kisler 2. místo
Matouš Rýgl 5. místo
Matyáš Kisler 12. místo
Ondra Rýgl 14. místo
Honza Musil 16. místo
Filip Musil 18. místo

LENI

07.10.2011

Dnes jsme měli první schůzku po prázdninách. Byla to spíše informativní schůzka a také jsme čekali, zda neuvidíme nějaké nové tváře, nové zájemce.

Sešli jsme se jako obvykle v 16:00 v klubovně oddílu "Loučata". Přišlo celkem 8 dětí a přivítalo je zde 5 vedoucích. Leni udělala prezenčku, a pak Pepa dětem sdělil, co by je letos mělo čekat, co vše podnikneme. Novinkou by měla být návštěva loucké sokolovny alespoň jedenkrát za měsíc. Také jsme se dětí zeptali, zda nemají třeba nějaké přání, co by chtěly letos v oddíle podniknout. Kromě toho, aby proběhla šipkovaná, jsme se nic nedozvěděli:-)
Poté jsme dnešní schůzku zakončili dříve, už v 17:00, a to kreslením obrázků, co dělaly děti o prázdninách. Výtvory se vyhodnocovaly a nejlepší obrázek měla Leona.

Příště, tedy v pátek 21. 10., protože 14. 10. máme "Noční hru...", dětem dáme registrační listy a budeme vybírat členský příspěvek 400Kč. Jinak půjdeme ven na vycházku pro listí, a když by bylo škaredě, tak budeme v klubovně listy kreslit a učit se nějaké ty uzlíky.

LENI